Balandžio 26 dieną mes, šeštos klasės mokiniai, dalyvavome netradicinėje pamokoje Dzūkijos nacionalinio parko Merkinės lankytojų centre. Susipažinome su didele nacionalinio parko teritorija žemėlapyje, sužinojome, kad dzūkai yra šiliniai, panemunių ir gruntiniai. Merkinės dzūkai – panemunių dzūkai, nes jie gyvena prie Nemuno. Marcinkonių dzūkai – šiliniai, nes jie gyvena šiluose, o gruntiniais vadinami Alytaus rajono dzūkai, užtai, kad gerose žemėse gyvena.
Apžiūrėjome senovinių rakandų ekspoziciją, kai kuriuos iš jų pirmą kartą matėme. Įspūdingiausiai atrodė ,,bučeliai‘‘ žuvims gaudyti ir didelis šamas, prie kurio buvo galima nusifotografuoti. O Dzūkijos nacionalinio parko pasididžiavimas –baliniai vėžliai- čia vadinami ,,gelažinėm varlėm“.
Žiūrėjome filmą apie ledynų veiklą Lietuvoje, dabar jau galime atsakyti į klausimą, kodėl Dzūkijoje tiek daug upių. Tik Dzūkijos nacionaliniame parke jų suskaičiuojama 30. Apžiūrėjome kalvystės dirbinių parodą, pasidžiaugėme Laimos Savisčvienės rištais šiaudų sodais ir sužinojome, kad norėdami juos kurti, turime dirbti visus metus.
Tada aplankėme Merkinės piliakalnį, nuo kurio matėme kaip Merkys įteka į Nemuną, užkopėme Merkinės apžvalgos bokštą, kurio aukštis 250m . Atsivėrė puikūs Merkinės vaizdai, o pušų viršūnės ošė po mūsų kojomis.
Mokytoja Gražina Kulbickienė